Remont elewacji

Remont elewacji – kiedy jest potrzebny?

Dom jest naszą wizytówką, dlatego warto zadbać o to, aby wyglądał estetycznie i schludnie nie tylko w środku, ale też na zewnątrz. Jednak oprócz wyglądu elewacja spełnia szereg istotnych funkcji. Chroni ona dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, wiatr i słońce, chroni także przed zanieczyszczeniami zawartymi w wodzie deszczowej lub w powietrzu. Pojawiają się na niej zanieczyszczenia nieorganiczne, jak kurz, który z reguły można usunąć strumieniem wody lub organiczne, jak pleśń czy glony, usuwalne przy pomocy środków chemicznych, myjki ciśnieniowej lub z wykorzystaniem metody piaskowania. Częstym problemem jest także odpadający tynk, który wygląda szczególnie nieestetycznie. Narażona na wszystkie te szkodliwe czynniki elewacja z upływem czasu niszczeje, dlatego co jakiś czas, czasem co kilka lat, czasem co kilkanaście, potrzebny jest remont elewacji. Metoda remontu zależy przede wszystkim od tego, w jakim stanie jest elewacja, czy była ona konserwowana oraz od tego, z jakiego materiału wykonany jest dom. W każdym mieście, na przykład w Warszawie, remonty elewacji wykonywane są przez wiele profesjonalnych firmy, dzięki czemu mają Państwo pewność, że oddają dom w dobre ręce.

Malowanie elewacji

Najprostszym rodzajem remontu elewacji jest jego pomalowanie. Metoda ta stosowana jest w przypadku, gdy elewacja jest w dobrym stanie i wymaga tylko odświeżenia. Istotne jest, by wybrać farbę wysokiej jakości, która charakteryzuje się wysoką trwałością koloru i wysoką paroprzepuszczalnością. Z reguły firmy zajmujące się remontami elewacji w Warszawie lub innych miastach mają sprawdzone farby, których użycie doradzają klientom, warto jednak wiedzieć, że farby mineralne – pomimo wysokiego stopnia paroprzepuszczalności – charakteryzują się niską trwałością i najlepiej jest wybrać farby silikowate. Remontu elewacji nie wykonuje się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jak deszcz, śnieg, wiatr czy silne nasłonecznienie, ponieważ farba może wtedy wysychać nierównomiernie, co spowoduje pojawienie się nieestetycznych plam i zacieków. Kolejną metodą odświeżania elewacji jest tynkowanie. Metodę tę stosuje się dość rzadko, z reguły tynkowane są tylko uszkodzone fragmenty elewacji. Zaprawa wykorzystana do naprawy ubytków tynku powinna być podobna do starego tynku.

Ocieplanie elewacji

Remont elewacji w Warszawie i w każdym innym mieście można także połączyć z ociepleniem budynku. Jest to obecnie najpowszechniej stosowana metoda. Pozwala ona na osiągnięcie podwójnej korzyści, jaką jest ocieplenie budynku i odnowienie elewacji przy jednoczesnym niewielkim zwiększeniu nakładów finansowych w stosunku do samego odnawiania elewacji. Metoda ta jest odpowiednia dla większości domów murowanych. Innym sposobem na zmianę elewacji jest ułożenie oblicówki z desek lub paneli. Takie rozwiązanie nada naszemu domowi zupełnie nowy wygląd.

Jak widać, istnieje wiele możliwości przeprowadzenia remontu elewacji. W Warszawie i innych miastach znajduje się wielu profesjonalistów, którzy po przeprowadzeniu analizy doradzą najkorzystniejszą metodę.
W starszych domach konieczne nierzadko jest systematyczne remontowanie elewacji, zwłaszcza gdy jest ona narażona na szkodliwe czynniki. Ponadto dla takich budynków często problemem jest zbyt duża ucieczka ciepła przez słabo zaizolowane ściany, co przekłada się na wysokie koszty ogrzewania.
Ocieplanie, malowanie elewacji


Wśród najczęstszych powodów remontu elewacji znajdują się przede wszystkim:

  • - opadający tynk – w tym przypadku często wystarczy dokonać skucia odparzonych fragmentów, a następnie oczyścić podłoże, zagruntować je i pomalować elewację, warto pamiętać o tym, że spękania na powierzchni ściany mogą świadczyć o jej niestabilności

  • - zawilgocenia elewacji – powodem są najczęściej nieszczelne rynny, rury spustowe, zniszczone obróbki blacharskie, podciąganie wilgoci także może być konsekwencją uszkodzenia izolacji fundamentów, przemarzania murów czy uszkodzenia instalacji wodno-kanalizacyjnych

  • - pleśnie i glony – najczęściej pojawiają się w miejscach blisko drzew, w wilgotnych miejscach, nisko nad gruntem od strony północne, często dotyczą cienkowarstwowych tynków bez zawartości wapna


Warto zwrócić także uwagę na elementy, które najbardziej narażone są na uszkodzenia, a także są trudne w remoncie – to głównie cokoły, gzymsy, okapy, uskoki, miejsca przy balustradach czy podesty wejściowe.

Jeżeli chcą Państwo wykonać remonty elewacji w Warszawie, jesteśmy całkowicie do dyspozycji w naszej firmie JACK-BUD. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Remonty elewacji, docieplanie budynku


Firma JACK-BUD współpracuje z wieloma renomowanymi firmami z dziedziny budowlanej, zarówno na terenie Polski jak i z zagranicy. Jednak nie poprzestajemy i nadal dążymy do coraz większego i doskonalszego rozwoju naszej firmy,co za tym idzie jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi klientami, wykonawcami i producen- tami.

Jackbud oferuje Państwu w konkurencyjnych cenach docieplenia domów i mieszkań.
Jackbud to własna mieszalnia farb, a także mieszalnia tynków.
Bogata oferta produktów Kreisel. Zapraszamy!

licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

JACK-BUD
ul. Zdunowo 38, 09-142 Załuski,
Tel: 793 962 599